• تابلو فرمان داتیس دوسرعته

تابلو فرمان داتیس دوسرعته

datis elevator
datis داتیس
1300000
موجود
تابلو فرمان دو سرعته داتیس
5/5 kw
دارای گارانتی
به همراه سخنگوی mp3
سیستم اصلاح فاز هوشمند دو درب و دوبلکس
خدمات و پشتیبانی در سراسر ایران

موتور جم ایتالیا 5.5

همانطور که می دانید یکی از مهمترین قطعات آسانسور ، تابلو فرمان آسانسور می باشد. ، در نصب آسانسور ، تابلو فرمان آسانسور در ساختارهای مختلف و توسط شرکتهای مختلفی ساخته می شود. چند نوع از مهمترین این انواع ، تابلو فرمان دو سرعته 2SPD و تابلو فرمان تک سرعته درایو دار VVVFF می باشد. البته توجه نمایید که هر کدام از این انواع تابلو ها باید موتور گیربکس یا گیرلس آسانسور مخصوص خود را نیز داشته باشند یعنی برای تابلو فرمانهای دوسرعته موتور آسانسور نیز باید دو سرعت دور تند و دور کند داشته باشد ولی برای تابلو فرمانهای تک سرعته طبعا موتور آسانسور باید دارای یک سرعت باشد.
 

 

تابلو فرمان دو سرعته (2SPD)

تابلو فرمان دو سرعته قابلیت راه اندازی موتورهای دو سرعته را دارد در واقع در این نوع تابلو فرمان از یک موتور گیربکس دو سرعته که دارای سرعتهای دور تند و دور کند می باشد استفاده می گردد که طبق دستوراتی که توسط تابلو فرمان آسانسور دو سرعته به موتور ارسال میگردد هنگام شروع حرکت کابین آسانسور ، موتور با دور تند کار می کند و سپس هنگامی که کابین آسانسور به طبقه مقصد رسید سرعت به دور کند کاهش می یابد تا در انتها کابین در مقصد متوقف گردد. ولی در این نوع آسانسور در توقف های کابین در طبقات معمولا یک ضربه کوچکی حس می شود و تغییرات سرعت کابین نیز در حین حرکت حس می شود.


تابلو کنترل درایودار (3VF)

این نوع از تابلو کنترل آسانسور دارای یک سیستم کنترل کننده پیشرفته بنام درایو است و این درایو باعث می شود که حرکت کابین آسانسور بصورتی بسیار نرم تر انجام شده و توقف های کابین آسانسور نیز در طبقات بسیار نرم و بدون ضربه باشد. در واقع در این نوع تابلو فرمان با دستورات و کنترل پیشرفته ای که انجام می شود ، سرعت موتور در چند مرحله به آرامی افزایش یا کاهش می یابد و همین امر باعث می شود که حرکت کابین آسانسور بسیار نرم و بدون ضربه باشد و همچنین برق مصرفی آسانسور به نسبت تابلو فرمان های دوسرعته بسیار کمتر باشد.

 

[درایو تابلو فرمان vvvf]

 

 

 

درایو تابلو فرمان VVVF

درایو VVVF دستگاه پیشرفته ای است که در تابلو فرمان های VVVF  وجود داشته و کارش این است که حرکت و توقف های کابین بسیار نرم و بدون ضربه انجام گیرد و نحوه کار آن بدین طریق است که درایو VVVF  بین شبکه برق تابلو فرمان و موتور سه فاز آسانسور قرار می گیرد و سپس با دریافت توان الکتریکی از شبکه با تنظیمات پیشرفته ای که دارد ولتاژ و فرکانس خروجی را تنظیم نموده و سپس فرمانها را به موتور آسانسور می فرستد که با اینکار می تواند سرعت و گشتاور موتور را به گونه ای تنظیم کند که همواره حرکت کابین آسانسور با نرمی انجام گردد.

 

 


مزایای درایو 3VF در تابلو فرمان آسانسور 
 

افزایش عمر قطعات وابسته به کابین و قطعات مکانیکی آسانسور به دلیل کاهش ضربه و شوک های لحظه ای در حرکت کابین آسانسور
حرکت نرم کابین و حذف شوک های لحظه شروع حرکت و یا زمان توقف کابین آسانسور
در آسانسور های دارای درایو جریان برق برای شروع کار موتور برای حرکت کابین کمتر شده و بنابراین از کنتاکتورهای کوچکتری استفاده می گردد که دارای صدای کمتری به نسبت کنتاکتورهای بزرگتر است
استهلاک کمتر موتور آسانسور زیرا در سیستم های دارای درایو ، موتور آسانسور بدلیل اینکه بهتر کنترل می شود کمتر داغ می شود
کاهش چشمگیر در مصرف برق و انرژی آسانسور
کاهش هزینه سرویسکاری و تعمیرات آسانسور بدلیل کاهش استهلاک قطعات مکانیکی و قطعات الکتریکی آسانسور
در سیستم های دارای درایو ، به دلیل قطع و وصل شدن کنتاکتورها در حالتهایی که باری وجود ندارد ، عمر این قطعات الکتریکی و مکانیکی طولانی تر میگردد
در آسانسور های دارای درایو VVVF نیازی به فن موتور نمی باشد

مشخصات فنی

تابلو فرمان داتیس دوسرعته

    نظرات کاربران
    ارسال نظر