چه عواملی بر قیمت کابین آسانسور تاثیر می‌ گذارند؟

 

 

چه عواملی بر قیمت کابین آسانسور تاثیر می‌ گذارند؟

در زمان خرید هر وسیله ای، یکی از مهم ترین فاکتورهای تصمیم گیری، قیمت آن است. همواره مدیریت بودجه اقتصادی از اهمیت زیادی برخوردار است و نمی توان آن را به عنوان یک عامل تاثیرگذار نادیده گرفت. در اینجا نیز قیمت کابین آسانسور به عنوان یک عامل کلیدی در هنگام خرید شناخته شده است. 

در زمان خرید هر وسیله ای، یکی از مهم ترین فاکتورهای تصمیم گیری، قیمت آن است. همواره مدیریت بودجه اقتصادی از اهمیت زیادی برخوردار است و نمی توان آن را به عنوان یک عامل تاثیرگذار نادیده گرفت. در اینجا نیز قیمت کابین آسانسور به عنوان یک عامل کلیدی در هنگام خرید شناخته شده است. 

اگر قصد خرید کابین آسانسور را دارید، بهتر است از عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن آگاهی یابید. شاید از خود بپرسید این کار چه سودی دارد؟ این که شما بدانید چه فاکتورهایی باعث می شود تا هزینه کمتری بابت قیمت کابین تمام استیل آسانسور  بپردازید، بهترین انتخاب را برای شما فراهم می کند.

شما نمی توانید به فروشگاه بروید و هر کدام که برچسب قیمت کمتری داشت را بخرید. بهتر است بدانید چه چیزی باعث تعیین قیمت کابین آسانسور شده است و با توجه به نیاز خود، با کمترین بودجه بهترین کیفیت و انتخاب را داشته باشید. به همین خاطر شناخت عوامل زیر به شما در این امر یاری می ‌رساند. 

1.اندازه کابین آسانسور 

ظرفیت آسانسور و اندازه آن یکی از اولین عوامل موثر بر قیمت کابین آسانسور می باشد. در واقع شاید بتوان گفت اگر افراد با عوامل دیگر این لیست آشنایی نداشته باشند، حتما ظرفیت و اندازه کابین را به عنوان یک عامل تاثیرگذار در نظر می گیرند. اینکه چقدر بتوانید با کاهش یا افزایش ظرفیت بودجه خود را مدیریت کنید، بستگی به کارکردی دارد که از آسانسور انتظار دارید. 

قیمت کابین آسانسور 4 نفره و قیمت کابین آسانسور 6 نفره متغیر است. این تغییر بر اساس قابلیت ها و ویژگی های آن می باشد. همچنین در برخی موارد شما نمی توانید کمتر از یک حد مشخصی از ظرفیت را انتخاب کنید چرا که قوانین ساختمانی و شهرداری مانع شما می شوند. به همین دلیل حتما در هنگام خرید، به این موارد توجه داشته باشید.

2.جنس کابین آسانسور

جنس کابین آسانسور از مشهودترین و اساسی ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت کابین آسانسور است. این فاکتور به چند دلیل دارای اهمیت است. در وهله اول این که مواد اولیه به کار گرفته شده برای ساخت هر نوعی از کابین متفاوت است. قیمت متفاوت این مواد در قیمت نهایی کابین نیز تاثیر می گذارد. برای مثال، قیمت کابین آسانسور تمام استیل نسبت به نمونه های پایین تر بیشتر خواهد بود.

در وهله دوم جنس کابین در وزن و قدرت جا به جایی نیز تاثیرگذار است. یعنی به طور غیرمستقیم بر قیمت سایر قطعات نیز تاثیر می گذارد. پس در واقع قیمت کابین آسانسور ام دی اف، بر اساس تاثیر آن بر سایر قطعات و ملزومات برای آسانسور نیز تعیین می شود. 

3.سطوح اتوماتیک بودن

هر چه کابین شما قابلیت های اتوماتیک بیشتری داشته باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. اتوماتیک بودن به معنی پیشرفته تر بودن و به کارگیری تکنولوژی بهتری است. طبیعتاً این مسئله در قیمت کابین آسانسور تاثیرگذار خواهد بود. برای مثال، همخوانی کابین مورد نظر شما با درب اتوماتیک، قطعات اتوماتیک و سایر تجهیزات داخل آسانسور تا حدی از پیچیدگی های مقدماتی کم می کند. 

4.برند تولیدکننده کابین آسانسور 
قیمت کابین آسانسور به برند تولیدکننده آن بستگی دارد. معمولا افراد گمان می کنند برند های اروپایی و آمریکایی در مقایسه با سایر برندها کیفیت بالاتری دارند. هر چند این موضوع تماما درست نیست. نمی توان منکر کیفیت برندهای اروپایی و آمریکایی شد اما در عین حال برندهای داخلی و کمی ارزان تر نیز کیفیت خوبی دارند. 

به دلیل نوسانات بازار ارز، هزینه زیاد گمرک، ترخیص بار و سایر مسائل، برندهای وارداتی دارای طیف قیمت کابین آسانسور متغیری هستند. به همین دلیل قیمت آن ها بیشتر از سایر نمونه های موجود در بازار است. پیشنهاد می شود به جای تصمیم گیری بر اساس نام برند، به رضایت کاربران و عملکرد آن توجه داشته باشید 

چه بسا برندهای کمتر شناخته شده تولید کابین آسانسور که کیفیت و قیمت مناسبی دارند، مورد توجه قرار نمی گیرند. 

شما می توانید با توجه به بودجه خود با کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید تا در میان برندهای مختلف و پیشتاز بازار دست به انتخاب بزنید. برای مثال، قیمت کابین آسانسور 5 نفره در یک برند اروپایی و آسیایی و داخلی یکسان نیست. این تغییر قیمت صرفا به سبب کیفیت بیشتر نیست. 

5.ظرفیت طی کردن مسافت

هر کابین آسانسوری با توجه به مشخصات و ویژگی های خود، برای یک ظرفیت مسافتی خاصی طراحی شده است. ظرفیت طی کردن مسافت در قیمت کابین آسانسور بهران تاثیرگذار می باشد. اگر قرار است آسانسور مسافت و طبقات زیادی را طی کند، کابین آن نیز با توجه به این موضوع طراحی می شود و قیمت بیشتری خواهد داشت. پس برای صرفه جویی مالی و کاهش قیمت کابین آسانسور، انتخاب اشتباه نداشته باشید. انتخاب کابینی با ظرفیت مسافت پایین، برای برج‌ ها و ساختمان های مرتفع، درست است که هزینه کمتری دارد اما کاربردی نخواهد بود.  

6.ابعاد ساخت کابین آسانسور 

وقتی صحبت از تاثیر ابعاد ساخت بر قیمت کابین آسانسور استیل یا ام دی اف به میان می آید، منظور بعد طراحی است. این عامل با اندازه و ظرفیت آسانسور متفاوت است. ساخت و طراحی کابین نیازمند رعایت چارچوب و اصول استانداردسازی و البته زیبایی شناسی است. به طبع هر چه استانداردهای علمی و طراحی در ساخت کابین بالاتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.
 توجه داشته باشید که قیمت کابین آسانسور در مقایسه با کارکرد و اهمیتی که دارد، یک هزینه الزامی است. از آنجا که ساخت غیراستاندارد کابین، خسارات مالی و جانی در بر دارد، نباید عامل قیمت را تنها عامل در نظر گرفت. ابعاد ساخت با قیمت ارتباط دارد و این ارتباط بسیار مهم می باشد.  

سخن پایانی
آگاهی از عوامل بالا علاوه بر مدیریت بودجه به شما این امکان را می دهد تا هزینه بیشتری بابت قیمت کابین آسانسور نسبت به ارزش آن پرداخت نکنید. شما می توانید از طریق سایت ما به روزترین لیست قیمت کابین آسانسور را مشاهده کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فروشگاه اینترنتی ما در ارتباط باشید تا بهترین قیمت و کیفیت را داشته باشید
 


نظرات کاربران
ارسال نظر